Witajcie kochani!

Ależ się działo u mnie. Na szczęście same dobre rzeczy, ale tak mnie pochłonęły, że nie dotrzymałam obietnicy, że wrzucę kolejnego posta za 2-3 tygodnie.

Dość tłumaczeń. Jest wpis i są zdjęcia, a na nich trzypiętrowy tort z pampersów ozdobiony filcem, satynowymi wstążkami i na samym czubku misiem. I to jet właśnie początek mojego filcowego szaleństwa. Misia zrobiłam w oparciu o tutorial ze strony filart. Oczywiście tam był biały, u mnie szary i mój trzyma białe serduszko uszyte z filcu w kropki. Cały miś zrobiony techniką filcowania na sucho wełny czesankowej. To moje pierwsze dzieło nie licząc kuleczki i czerwonego kwiatka, które widzicie na kolejnych zdjęciach. Bardzo nieskromnie powiem, że jestem z niego dumna. Obejrzałam jeden filmik, wzięłam igłę do ręki i udziergałam misia. Pokłułam się przy tym trochę w palce, ale osoba, dla której to robiłam była godna takich poświęceń. Powiem tylko, że już wiem, co to znaczy zwariować i pozdrawiam wszystkie Babcie!

Tort z misiem robiło mi się fajnie i z przyjemnością, niestety obiekt był dość wysoki i bardzo niewdzięczny do sfotografowania w całości tak, by nie było niepotrzebnego tła, o użyciu statywu nie wspomnę. Tak więc torcik fotografowałam stojąc na krześle i myśląc o tym, by nie poruszyć się, nie rozbić głowy o żyrandol  i nie upaść. Po takich męczarniach fotograficznych zaserwuję Wam całe mnóstwo fotek. Niektóre robiłam bez lamp ( o ile mniej roboty, ale ja ich po prostu nie miałam) i uczyłam się fotografowania przy świetle dziennym i z użyciem tzw. blendy. To 2 ostatnie fotki.  Jak na pierwsze próby nie są te fotki takie złe, jednak kolor różu jest inny.

Powróćmy jednak do rękodzieła. I do misia, który jak widzicie  na niektórych zdjęciach siedzi na rudym kocyku. Kochani, to nie przypadek – to też dzieło moich rąk dla ukochanej wnusi. Kolor: tabaka, materiał polska wełna czesankowa. Kocyk robiłam przy użyciu rąk. Zrobiłam też kocyk w kolorze mięty z wełny czesankowej filcowanej na mokro. Widzicie go na ostatnich fotkach z misiem. Wszystko to moje premiery w tej dziedzinie! Ogólnie to będę miała teraz dużo czasu i zamierzam częściej coś wrzucać i robić oczywiście też.

Jak Wam się podoba moje filcowo-wełniane szaleństwo?

44,174 total views, 3 views today